ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – Kępno – 17 stycznia 2020 – Inauguracja Roku Jubileuszowego

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kępno … młodsi, starsi – WSZYSCY!
Gorąco zapraszamy Was w piątek 17.01.2020 r. na Wydarzenia Inaugurujące ROK JUBILEUSZU 100-LECIA POWROTU KĘPNA DO MACIERZY.
Program uroczystości tego niezwykle ważnego dla Kępińskiej Ziemi dnia publikujemy poniżej.
W imieniu Władz Gminy Kępno i własnym zapraszamy – bądźcie z nami
w tym dniu świętując tę rocznicę, uczestnicząc w zaproponowanych (poszczególnych) działaniach.

Niezwykle ważnym wydarzeniem są: i Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, i Msza św. z modlitwą w intencji niepodległości, czy oddanie hołdu Poległym za wolność Ojczystej Ziemi.

Ale i te formy, które proponuje Kępiński Ośrodek Kultury są ważnym elementem obchodów, będą bowiem niecodzienną lekcją historii i radosnym przeżywaniem upamiętniającym fakt odzyskania Niepodległości… . Inscenizacja historyczna, jaką możemy wspólnie przeżyć będzie swoistą rekonstrukcją wydarzeń, które mieszkańcy Kępna przeżywali 100 lat temu. W nadchodzący piątek “posmakują” tych emocji inscenizatorzy – pasjonaci, ale również uczniowie naszych szkół, którzy wcielą się w role żołnierzy, jeńców, sanitariuszek… oczywiście w oryginalnych strojach. Cieszymy się z ich zaangażowania. Zapraszamy gorąco do obejrzenia inscenizacji. Zapraszamy Was, by każdy kto zechce poczuć klimat tamtego (1920-tego) roku spróbował znaleźć (w szafie po dziadkach) ubranie “stare jak świat” czyli 100-letnie, by w nim pojawić się na Rynku 🙂
W tym miejscu serdecznie prosimy o wyrozumiałość właścicieli czworonogów, które narażone będą na chwile grozy, wynikające z wystrzałów z broni i armat. Przepraszamy, ale to ważny element inscenizacji.

Zaraz po inscenizacji weźmiemy udział w Muzycznym Ognisku z Pieśnią Patriotyczną. Wszyscy razem zaśpiewamy kilka pieśni, popularnych w tamtym okresie… Zechcecie je z nami zaśpiewać ? Zajrzyjcie poniżej, teksty tych pieśni i podkłady do nich publikujemy dla Was, przetrenujcie:-). To będzie niecodzienny czas i niecodzienne emocje, do przeżywania których zachęcamy każdego z Was …

Dla uczestników Uroczystości – prawdziwa KĘPIŃSKA WOJSKOWA GROCHÓWKA 🙂

Spotkajmy się w dniu 17 stycznia 2020 roku – dokładnie w setną rocznicę wyzwolenia Kępna.