III turnus WYSKOKOWYCH WAKACJI dobiegł końca

IC Letnia Akademia KOK, Uncategorized

Tak to już bywa, że to co ma początek musi mieć i koniec. Tydzień wysKOKowych przygód podczas III-go turnusu zakończony. Ale… powspominajmy te pełne dobrej zabawy chwile, by na zakończenie… cicho sza! – o tym na zakończenie!

Tradycyjnie pierwszy dzień turnusu, spędzony w ośrodku “Na Wzgórzu” pozwolił wszystkim nam poznać się nawzajem, a dodatkowo rozruszać swoje “zastane” zdalną nauką mięśnie i kości! Podczas szukania skarbu trzeba było wykazać się wręcz sokolim wzrokiem, by znaleźć ukryte w leśnej głuszy koperty z instrukcjami, a podczas bitwy o flagę przydała się wysKOKowiczom umiejętność działania w grupie. Wiele radości i wrażeń sprawiły przejażdżki konne. Jak było zobaczcie sami:

W dniu filmowo-fotograficznym oprócz dużej dawki śmiechu i emocji, które udzieliły się wszystkim podczas projekcji filmów w Kinie za Rogiem, na wysKOKowiczów czekało filmowe zadanie. Wspólnie z Profesorem Dominikiem nagrywali ujęcia i wywiady do wakacyjnego filmu, a wszystko to w otoczeniu kępińskiej przyrody, czasami niezauważanej i zapomnianej.

Nauka i Sztuka – to motto trzeciego dnia turnusu. Profesor Boguś udowodnił po raz kolejny ile naukowych eksperymentów oraz skomplikowanych zasad fizyki i chemii kryje się w naszych codziennych zabawach i pracach domowych. Okazuje się, że nawet na polu nauki i techniki wspólne działanie przybliża do celu. W drugiej części dnia wysKOKowicze tworzyli przestrzenne obrazy. Jak się przekonali, wystarczy pomysł, nożyczki sznurek, trochę kleju, kartki i… powstają artystyczne “cuda”

Dzień czwarty to “pląsy, tańce i swawole”, czyli spotkanie z Profesorem Pawłem. Wymyślanie i ćwiczenie układów tanecznych pod okiem tak doświadczonego instruktora okazało się zadaniem prostym i przynoszącym wiele radości. Nie zabrakło również zabaw dydaktycznych i śpiewów “karaoke”. WysKOKowicze byli tak zaabsorbowani zadaniami, jakie otrzymywali od Profesora, że w czasie przerwy zapomnieli nawet o zajrzeniu do swoich “komórek”.

I wreszcie dzień piąty! Dookoła przyroda, trawa i woda, a wysKOKowicze wraz z Profesor Joasią i Ciotką Karolcią poprawiają swoją “tężyznę fizyczną” korzystając z dostępnych na terenie Projektu Kępno urządzeń treningowych i drążków. Nie zabrakło również ćwiczeń umysłu podczas zabaw logicznych. Turniej gąsienic dostarczył wszystkim “stadionowych” emocji. Kibice skandowali i wiwatowali, a zawodnicy mobilizowali wszystkie swoje siły, by ukończyć wyścig jako pierwsi.
Na koniec turnusowego, ostatniego dnia trzymając w rękach pamiątkowe dyplomy wszyscy obiecali sobie już niedługo się spotkać. A okazja ku temu będzie, bo na zakończenie…

… na zakończenie NIESPODZIANKA!

Zapraszamy wszystkich wysKOKowiczów na WYSKOKOWY FINAŁ WAKACJI
1 SIERPNIA
NA TERENIE PROJEKTU KĘPNO
będzie śmiechu co nie miara i wspaniała zabawa. Spotkamy się wszyscy, zaszalejemy, powspominamy!
Takiej okazji nie można przegapić!!!