Objazdowy KLUB ANIMATORA – finał!

Aktualnosci

KULTURA W DRODZE – Objazdowy Klub Animatora – to jeden z dwóch projektów realizowanych dla mieszkańców miasta i gminy Kępno przez zaprzyjaźnionych z Kępińskim Ośrodkiem Kultury Artystów dzięki finansowemu wsparciu Departamentu Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. DZIĘKUJEMY !!!

Projekt załogi “POLSKIEJ SCENY – SŁAWOMIRA JANELTA” i KOK-u dedykowany był młodzieży starszej i młodszej, a jego głównym założeniem było ożywianie, rozbudzanie aktywności młodych mieszkańców ziemi kępińskiej oraz nauka funkcjonowania w grupie rówieśniczej podczas zabawy i rywalizacji. Za wsparcie rzeczowe Projektu dziękujemy miejscowym działaczom – sołtysom, dyrektorom szkół, którzy udostępnili swoje obiekty (sale) w środowiskach, w których zajęcia się odbywały.

Objazdowy Klub Animatora zakładał realizację dwugodzinnych warsztatów z dziedziny animacji dziecięcych i sztuk cyrkowych zakończonych wręczeniem certyfikatu uczestnictwa a skierowanych do dzieci i młodzieży. Certyfikat otrzymany na zakończenie zajęć jest nie tylko dokumentem upoważniającym do tytułowania się “dziecięcym Animatorem” ale również potwierdzeniem członkostwa w facebookowym „Klubie Animatora”, który stworzony został w celu wymiany informacji dotyczących planowanych imprez, bezpłatnych zaproszeń, informacji o nowinkach w branży itd.

Nade wszystko jednak celem Objazdowego Klubu Animatora było stworzenie środowiska ludzi wrażliwych, potrafiących współdziałać w grupie, szczególnie w interakcji z dziećmi, ludzi otwartych, którzy swoją wiedzą i kreatywnością będą w stanie bawić i uczyć młodsze koleżanki i kolegów.

Projekt zakładał zajęcia z umiejętności organizacji i realizacji gier i zabaw. Wśród tych znalazły się elementy cyrkowe – takie jak chodzenie na szczudłach czy żonglerka talerzykami oraz naukę tzw. tańców synchronicznych. Dzieciaki wykonywały figurki z balonowej modeliny oraz tworzyły bajeczne mega banie mydlane. Zakończenie animacji – to próby “sił” uczestników przy mikrofonie – jako konferansjerów lub animatorów.

Mamy nadzieję, że w okresie trwających reżimów sanitarnych i obostrzeń dotyczących spotkań wszelakich udało się nam ucieszyć uczestników Projektu fajnym działaniem, rozbudzić potrzebę takich aktywności w grupie, a także zainspirować do twórczej kreatywności, która przełoży się nie tylko za zabawę …
Pozdrawiamy młodych ANIMATORÓW 🙂 Do zobaczenia w działaniach animacyjnych 🙂