Kępiński Ośrodek Kultury

Kępiński Ośrodek Kultury powstał w 2009 r. Zgodnie z nadanym przez Organizatora Statutem realizuje działania w dziedzinie kultury, promocji i edukacji. KOK jest organizatorem lub współorganizatorem imprez cyklicznych, takich jak „Muzyczna Wiosna” i  „Finał Muzycznej Wiosny”, „Dzień Dziecka”, „Muzyczne Lato” „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego”, „Dożynki Gminne”, „Jarmark Bożonarodzeniowy” i wielu innych. Ponadto Ośrodek Kultury jest organizatorem szeregu konkursów, przeglądów i festiwali czy warsztatów. Na co dzień skupia na zajęciach tematycznych pasjonatów różnych dziedzin kultury i sztuki. Tutaj każdego dnia swoje próby mają amatorskie zespoły muzyczne. Śpiewają dzieci, młodzież, ale i dorośli – Seniorzy.

Mimo, iż historia KOK jest naprawdę krótka to jego działalność jest ważnym elementem określającym kępińską kulturę i jej kształt. Działalność Kępińskiego Ośrodka Kultury nastawiona na rozpoznawanie potrzeb społeczno-kulturalnych mieszkańców Kępna i ich efektywne zaspokajanie zmienia swoje oblicze wraz z rozpoznawaniem tych potrzeb. Miasto Kępno – miasto różnorodne, wypełnione dziedzictwem historii, ale równie odważnie spoglądające w przyszłość wymaga dynamizmu również instytucji kultury, która ma odpowiedzieć na potrzeby takiego miasta.

Kępiński Ośrodek Kultury to także KINO SOKOLNIA, działające bardzo prężnie od „zawsze”. Zmodernizowane i całkowicie odmienione (cyfryzacja – jako odpowiedź na nowe technologie) dzięki realizacji dwóch projektów finansowanych ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest chlubą Kępna. Kino SOKOLNIA to także Projekt społecznego KINA ZA ROGIEM. Propozycja realizacji projekcji „SEANS na zamówienie”. Kino za Rogiem (KzR) to nowa filozofia kina. To alternatywna propozycja zaspokajania potrzeb kulturalnych z jaką wychodzi Kępiński Ośrodek Kultury.