05-07-2019 r. Muzyczne lato – wieczór w Paryżu i nie tylko…

Aktualnosci, IC Muzyczne lato

Muzyczne Lato w Kępnie trwa! Kolejny piątkowy wieczór na Rynku przyniósł wiele emocji – od życzliwości i “dopingu” towarzyszącej uczestnikom finału KĘPIŃSKIEGO TALENTU WOKALNEGO do zachwytu i wzruszenia podczas recitalu duetu LUCY & TOM… i na koniec podziwu dla umiejętności członków grupy FUEGO, którzy zrealizowali przedstawienie pt. “Taniec ognia”.

W ramach koncertu KĘPIŃSKI TALENT WOKALNY – zaprezentowało się 12 uczestników zorganizowanych przez Kępiński Ośrodek Kultury warsztatów wokalnych, które odbyły się w środę i czwartek pod kierunkiem dra Marcina Wawrzynowicza. Młodzi artyści wykonywali przygotowane piosenki przy akompaniamencie fortepianowym Roberta Jarmużka. Jurzy konkursowe w składzie: Pani Izabela Sufleta, dr Marcin Wawrzynowicz i Dariusz Leśniarek, postanowiło przyznać tytuł KĘPIŃSKIEGO TALENTU WOKALNEGO ex equo:

LILIANIE ŚLUSAREK

I

MIŁOSZOWI SZKUDLARKOWI.

***

Następnie duet LUCY & TOM w zaczarowany sposób przeniósł publiczność do pełnego namiętności, miłości i piosenki Paryża z czasów Edith Piaf. Ta subtelne, ale jakże ekcytujące piosenki otulone owalem anegdot i wspomnień tej niebanalnej artystki, dzięki wcielającej się w rolę Edith LUCY sprawiły, że widzowie entuzjastycznie przyjęli cały recital. W tle skrome zdjęcie Paryża, siedzący Tom akompaniuje na gitarze elektrycznej stojącej obok przy ” starym” mikrofonie Lucy, nastrojowe światło i perfekcyjne wykonanie – tak niewele – i tak wiele trzeba, aby przez ulotną chwilę wszystkim widzom świat stał się piękny, kolorowy, pełen beztroski, by siedząc na ławeczce mogli objąć Miłość Swego Życia i trwać tak aż do ostatniego dźwięku koncertu.

***

Na koniec – teatr ognia – to widowisko przygotowane przez grupe „FUEGO” – uczestniczącą w projekcie młodzieżowym pt.: „I-grając z ogniem” z Programu Równać Szanse. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie z funduszy pozyskanych z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2018 – Regionalny Konkurs Grantowy”, którym zarządza Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.