19.07.2019 r. Muzyczne lato – muzyka chóralna – 30-lecie Chóru JUTRZENKA

Aktualnosci, IC Muzyczne lato

Kolejny koncert MUZYCZNEGO LATA 2019 za nami. Tym razem na scenie wystąpili twórcy i artyści z naszej kępińskiej “małej Ojczyzny”. W pierwszej części swój dorobek literacki zaprezentowali: Jadwiga Miesiąc, Józef Frąckowiak, Marek Paprocki i Marek Kowalski – zrzeszeni w działającym przy KOK Kępińskim Kole Literatów. Wiersze i piosenki, oprócz najbardziej poetyckiego tematu – miłości, nawiązywały również do piękna naszego miasta i otaczającej go przyrody.

Następnie wystąpił działający przy Klubie Seniora “Pod Żurawiem” Zespół HARMONIA pod dyrekcją Pana Andrzeja Ciurysa. Bogaty repertuar zespołu, jak i jego wykonanie zyskało uznanie publiczności. Powieważ wśród piosenek znalazły się także te na “biesiadną nutę” – nie zabrakło wspólnego śpiewania.

Niewątpliwą gwiazdą piątkowego koncertu był Chór JUTRZENKA – obchodzący w tym roku 30-LECIE DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ. W związku z tym, jak przystało na uhonorowanie Artystów na scenie pojawił się ogromny kosz kwiatów, a Dyrektor KOK – Pani Izabela Sufleta odczytała List Gratulacyjny i złożyła go na ręce Pani Cecylii Płazy – dyrygenta oraz Pana Tadeusza Piecucha – Przezesa Chóru. Na występ Chóru JUTRZENKA złożyło się ponad 12 utworów, stanowiących niejako retrospekcję dorobku zespołu. Nas wszystkich urzekła muzykalność, radość i pasja emanująca od Artystów. “Już późno, a nam się wcale nie chce spać…” – zaspiewał Chór, a publiczności nie chciało się iść do domów, więc nie obyło się bez bisu. W tym miejscu warto powiedzieć nam wszystkim, a szczególnie młodemu pokoleniu: “SŁUCHAJCIE, PATRZCIE I UCZCIE SIĘ – OTO JUTRZENKA MŁODOŚCI”.