III FESTIWAL TRZECH KULTUR – ACCORINET KLEZMER BAND

Aktualnosci, IC Festiwal trzech kultur

Utwór na bis, wyproszony gorącym aplauzem publiczności 🙂

ACCORINET KLEZMER BAND
Wirtuozi muzyki klezmerskiej czyli zespół ACCORINET KLEZMER BAND z Kalisza wystąpił w ramach III Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie w piątkowy wieczór (30 sierpnia 2019r)..⛪️Dla miłośników pięknej muzyki był to wieczór wielkich emocji i doznań artystycznych Accorinet Klezmer Band to radość gry, radość współtworzenia i jeszcze coś nieuchwytnego, czego doświadczają sami słuchacze. Tak o swojej muzycznej działalności mówią członkowie zespołu. Wszyscy, którzy dzisiejszego wieczora postanowili sprawdzić czy to prawda z pewnością się nie zawiedli. Było mistrzowsko👍 Świat muzyki klezmerskiej jest przebogaty a muzycy Accorinet Klezmer Band z powodzeniem go przedstawiają i ożywiają. Muzycy tak mówią o sobie: Na co dzień gramy w Filharmonii Kaliskiej, a z pasji do muzyki tworzymy zespół z powodzeniem wykonujący nie tylko tradycyjną żydowską muzykę ale także znane na całym świecie walce i tanga. W repertuarze, poza tymi najbardziej znanymi utworami, mamy własne kompozycje, w których inspirujemy się historią i autentyczną melodią kantora kaliskiego z przełomu XIX i XX w.

Zespół w składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Tobiasz Michna – kontrabas, otrzymał w 2015 r. nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Nagrodą naszej festiwalowej publiczności wprowadzonej w świat niezwykły, barwny – świat muzyki żydowskiej były gorące owacje na stojąco, oczywiście zakończone przepięknym bisem.
Niezapomniany to był wieczór.

Dodaj komentarz