KONCERT NOWOROCZNY z … KĘPNA

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Zapraszamy serdecznie miłośników standardów muzyki światowej – najpiękniejszych i wciąż aktualnych utworów – EVERGREENS na koncert KAMERALNY z udziałem wybitnych i uznanych Artystek Teatru Wielkiego w Łodzi i Łódzkiej Filharmonii im. A. Rubinsteina.
Koncert Noworoczny (prawie) to pomysł, by w Nowy Rok 2020 – rok jubileuszowy 100-lecia przyłączenia Kępna do Macierzy wejść w sposób uroczysty i niecodzienny – po trosze – światowy. Spędźmy ten czas z muzyką wszechczasów i w niecodziennych nastrojach, które będziemy mogli zanieść do domów, wciąż świętując nadejście Nowego Roku.


” …Pomysł tego projektu zrodził się z przekonania, że każda muzyka zasługuje na atencję, niezależnie od epoki, w której powstała, formy i instrumentarium, pod warunkiem, że to dobra muzyka!
Tym razem zachwyciły nas utwory ery swingu, soczyste brzmienie orkiestry Glenna Millera, zmysłowe głosy Elli Fitzgerald i Franka Sinatry oraz niezwykła inwencja melodyczna Gershwina, Kerna i Cola Portera.
Jak zabrzmią te wiecznie młode, wiecznie modne i wiecznie piękne kompozycje w kameralnym, akustycznym wydaniu klasycznego kwartetu smyczkowego i dysponującej aksamitnym kontraltem Olgi Maroszek?”

Warto przekonać się uczestnicząc w tym evergreenowym spotkaniu!

REPERTUAR
G.Gershwin – Nice Work If You Can Get It (instrumentalny)
G. Gershwin – Summertime z opery “Porgy And Bess”
G. Gershwin – The Man I Love
J. Kern – Mississippi z musicalu “Show Boat”
J. Kern – Smoke Gets In Your Eyes (instrumentalny)
I. Gordon – Unforgettable
B. Kaempfert – Strangers In The Night
G. Miller – Chattanoga Choo- Choo (instrumentalny)
Arlen – Over The Rainbow (instrumentalny)
J. Herman – Hello Dolly z musicalu “Hello Dolly”
H. Mancini – Moon River z filmu „Śniadanie u Tiffaniego”
A. Piazzolla – Libertango (instrumentalny)
C. Porter – I Love Paris z musicalu “Can- Can”
J. Kander – New York, New York z musicalu “New York, New York”

Rozpoczęliśmy sprzedaż biletów, nie zwlekajmy, bo jak wiemy – nasze piękne Kino Sokolnia nie jest wielką salą koncertową – raczej uroczym przytulnym miejscem – w sam raz dla takich koncertów. Do zobaczenia na widowni 🙂
Bilet zakupimy w kasie naszego KINA lub online – Link do zakupu BILETU: http://www.kinosokolnia.org/repertuar.html?data=2020-01-05