Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Aktualnosci

Piękną uroczystość przeżywaliśmy dziś w DOMU KATOLICKIM w Kępnie. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada dokładnie dziś – 3 grudnia, Środowiskowy Dom Pomocy w Kępnie uczcił wspólnie z DPS Kochłowy, WTZ Wieruszów, ŚDS Osiek – filia Chruścin i wspólnie z naszymi Artystami.
Każdy inny, wszyscy równi❗️ Pod takim hasłem dzisiaj świętowano ten piękny dzień.

Kępiński Ośrodek Kultury zaproszony do wspólnego przeżywania tego święta zadedykował swoje występy Bohaterom tego dnia. Pełne ciepła, ale i radości melodie oraz kolorowe tańce w wykonaniu naszych wspaniałych Artystów wprowadziły wszystkich w nastrój przyjaźni i jedności, życzliwości i serdeczności.

Podczas występu prezentowały się trzy pary taneczne STUDIA TAŃCA RETRO:
1/ Piotr Rymarz i Daria Hołoś para tańcząca w klasie sportowej F.
2/ Jan Tkacz i Daria Hołoś – para tańcząca w kategorii 12-13 lat na ostatnim turnieju we Wrocławiu – dosłownie przed dwoma dniami (1.12.2019r.) zdobyła odpowiednią ilość punktów premium i dzięki temu awansowała do klasy E.
3/ Dominik Hołoś i Hanna Lewek – para tańcząca w kategorii pow. 15 lat, tańcząca w stylach tanecznych: w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, na ostatnim turnieju wytańczyli II miejsce w tańcach standardowych i II miejsce w tańcach latynoamerykańskich.

Pary zatańczyły zgromadzonym i piękne walce i słynne cha-cha-cha, był quickstep i jive i samba także. Wyśmienici tancerze zostali gromko oklaskani przez zgromadzoną publiczność.
Na scenie pojawiły się także talenty wokalne: Amelia Namyślak, Patrycja Rabiega, Maja Mendel i Weronika Kozłowska z KOK, a także Weronika Kisiel. Nie zabrakło podczas uroczystości występu dojrzałego Artysty. Pan Marek Kowalski – poeta, pieśniarz, bard wykonał 4 piękne pieśni, w tym “Śpieszmy się kochać ludzi”, który to utwór zaśpiewaliśmy prawie wszyscy razem. “Nigdy nie jest za późno” – to tytuł nowej i jednocześnie pierwszej płyty Marka Kowalskiego, lokalnego poety i kompozytora. Prace nad płytą trwały od jesieni ubiegłego roku do końca lipca bieżącego. Na nowym krążku znajdują się 22 utwory w większości znanych poetów polskich od Broniewskiego po ks. Twardowskiego. Są na niej także teksty poetki Kępińskiego Koła Literatów Zofii Buks oraz związanej z regionem Marii z Fredrów. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pana Marka Kowalskiego.

Organizatorom Święta (MGOPS i Środowiskowy Dom Pomocy w Kępnie) z całego serca dziękujemy za zaproszenie, za integrację i za piękny przykład wspólnoty, jaką tworzą ze swoimi podopiecznymi.

Dziękujmy Panu Markowi Kowalskiemu, wszystkim Artystom a także Instruktorom: Pani Halinie Mamos-Cembrzyńskiej i Panu Pawłowi Wielgoszowi za przygotowanie programu.