Zajęcia z SENSOPLASTYKI DLA MALUCHÓW

Aktualnosci

Zapraszamy Rodziców z najmłodszymi mieszkańcami miasta i gminy Kępno do skorzystania z oferty kierowanej do Maluchów – oferty służącej wsparciu Ich rozwoju sensomotorycznego.
Zabawy sensoplastyczne, poznawanie świata za pomocą zmysłów dotyku, wzroku czy za pomocą zabawy to cel główny tych zajęć.

Co to jest ta sensoplastyka?
Podczas fantastycznej zabawy stymuluje się równocześnie wszystkie zmysły, co jest szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody (a później starszy) człowiek.

Ponadto zajęcia są dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nie wszyscy rodzice pałają entuzjazmem na myśl o sprzątaniu mieszkania i niechętnie zgadzają się na bardziej kreatywne eksperymenty w domu. Będzie co sprzątać niestety 🙂
Tutaj nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować (czyj ulepiony z ryżu bałwanek będzie wyższy?!).

Stworzymy 10-12 osobową grupę lub grupy w kategoriach wiekowych od 1 do 4 lat, jeśli będzie taka potrzeba – również dla dzieci odrobinę starszych, bo zajęcia rozwijające są ważne na każdym etapie rozwoju psychoruchowego dziecka.
Szanowni Rodzice!!! Zachęcamy – skorzystajcie z oferty, która pozwoli Wam również na wzbogacenie Waszego warsztatu pracy z ukochanym Maluchem.