Wycieczka … RELACJA foto na gorąco … czyli mimo, że trwa – jest przekaz z Łodzi :-)

Aktualnosci, IC Letnia Akademia KOK

Pojechali ok. 7.00 rano. Wrócą straszliwie zmęczeni, ale o ileż mądrzejsi i ciekawsi świata i zjawisk, jakie nim rządzą. Będą wiedzieć lepiej od nas: co, skąd, dlaczego, po co i kiedy …. Taką wizytę bowiem odbywają właśnie w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.
Pełna relacja – po powrocie, ale już teraz dla zainteresowanych Rodziców – niekrótka wcale relacja foto.

W POSZUKIWANIU WIEDZY – RELACJA

Zorganizowana grupa Akademików pod dowództwem PROFESORA BOGUSIA, mimo wczesnej pory w wesołych nastrojach zajęła miejsce w autokarze i machając na pożegnanie swoim opiekunom wyruszyła w podróż do Krainy Nauki i Eksperymentów. Po niedługim czasie (nie ma to jak drogi szybkiego ruchu) gromada chłonnych wiedzy podróżników stanęła przed ogromnym gmachem Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Na spotkanie wyszli przewodnicy. Podzieleni na trzy grupy mali Akademicy ruszyli na warsztaty tematyczne. Jedni, by poznać budowę i zasady działania elektrowni, inni by ujrzeć to, czego nie widać. Jako, że Centrum mieści się w budynku starej elektrowni – już samo industrialne otoczenie pełne rur, zaworów, kabli i dziwnych urządzeń niesamowicie działało na wyobraźnię uczestników wycieczki.

Po części warsztatowej czekał na kępińskich młodych naukowców smaczny obiad, a po nim nadszedł czas na grupowe zwiedzanie i indywidualne eksperymentowanie na przeróżnych aparatach i urządzeniach, które były w pełni funkcjonalnymi eksponatami. Pomocą, w każdej chwili służyli pracownicy Centrum.

Pięć kondygnacji pełnych wiedzy dostarczyło Akademikom wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń. W końcu po całym dniu eksperymentowania i zakupach pamiątek nadszedł czas powrotu. Wszyscy zdrowi i w doskonałych humorach – ze śpiewem! – zameldowali się Kępnie, snując skryte plany następnej podrózy.