Konkurs POCZTÓWKA WIELKANOCNA ON-LINE 2020

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ, Plakaty naukowe, Plakaty plastyczne

Za oknem coraz cieplej, wiosennie. Pogoda kusi, ale wiemy, że lepiej zostać w domu. Co oznacza, że warto zająć się czymś, co poprawi Ci nastrój. Jako, że obecnie w wielu sprawach wszyscy funkcjonują „on-line”, proponujemy Ci konkurs POCZTÓWKA WIELKANOCNA ON-LINE 2020

Nasz konkurs – to doskonała zabawa, w której poczujesz się jak profesjonalny twórca. Wiele radości sprawią Ci działania na każdym etapie przygotowania projektu konkursowego. To będzie czas kreatywnych emocji i satysfakcjonującej, artystycznej pracy.
Dzieło, którego będziesz Twórcą oczekuje od Ciebie kilku prostych działań i Twojej ogromnej fantazji.
Na początku ujawnij swój talent plastyczny. Pomyśl, co chcesz zobaczyć na TWOJEJ GOTOWEJ POCZTÓWCE?
Weź farby, pisaki, kredki, papier i maluj – rysuj – jak wszyscy wielcy malarze – to, co widzisz oczami wyobraźni. Możesz też tworzyć inaczej: klej, nożyczki, kolorowy papier, gazety i Twoja pomysłowość – zmieszane razem dadzą efekt, którym zachwycisz wszystkich.
A może podziałaj w 3D? Wazoniki, ozdoby wielkanocne, szalone połączenia różnych przedmiotów – stwórz kompozycję jak prawdziwy stylista i disigner!

Gotowe! Teraz czas utrwalić Twoje artystyczne dokonanie. Zabaw się w zawodowego fotografika. Przygotuj aparat, komórkę, tablet i pamiętaj! nie ważne narzędzie – ważna jest Twoja pomysłowość i jakość wykonania. Może przed wykonaniem zdjęcia warto, abyś swój projekt lekko oświetlił (biurkowa lampka z przypiętą białą kartką doskonale rozjaśni Twój „plan zdjęciowy” – a nie będzie widać prześwietleń). Ustaw urządzenie, którym za chwilę wykonasz zdjęcie, albo pod pewnym kątem, albo z góry – ważne, abyś widział w „kadrze” całe swoje dzieło, ze wszystkimi drobiazgami i szczegółami – a nawet trochę więcej. Później zadbasz o to, by niechciane elementy usunąć.
No i… pstryk/klik! Pamiętaj, że jako profesjonalista wykonujesz kilka zdjęć, aby wybrać najlepsze z najlepszych.

Teraz, gdy masz już zdigitalizowany wytwór Twojej plastycznej fantazji czas, abyś odkrył w sobie talent grafika komputerowej. Do tego potrzebujesz programu (edytora) do obróbki grafiki. Jeśli nie masz takiego, jak wytrawny poszukiwacz skarbów „pokop” w Internecie – na pewno znajdziesz jakiś darmowy edytor (np. GIMP – zajrzyj TUTAJ).
W edytorze Twoje zdjęcia możesz dowolnie przekształcić i ulepszyć – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Przycinaj, nakładaj różne efekty, dorysuj jakieś „esy”, usuń to co zbędne, przekształcaj, wykorzystaj też logo KOK (do pobrania na tej stronie) aż do chwili, gdy patrząc na monitor poczujesz, że TO JEST TO. Teraz już tylko wstaw świąteczny napis („WESOŁYCH ŚWIĄT” lub co podobnego), a w prawym dolnym rogu wpisz swoje imię i nazwisko, i zapisz fascynujący efekt Twojej twórczej zabawy. Sprawdź w Regulaminie, jak to zrobić!

Nadeszła pora, abyś ukazał swój talent literacki. Napisz życzenia, takie jakie chciałbyś usłyszeć. Pamiętaj – bierzesz udział w konkursie i masz szansę być jego zwycięzcą, a wtedy Twoja pocztówka powędruje do drukarni i później do wielu, wielu odbiorców. Wystarczy, abyś i to literackie dzieło zapisał (patrz Regulamin) i gotowe.

Wydrukuj teraz KARTĘ ZGŁOSZENIA. Wypełnij czytelnie – przecież pragniesz pokazać wszystkim, że to Twoja pocztówka!. Złóż podpis i jeśli jeszcze Ci trochę lat brakuje do pełnoletności poproś o podpis rodzica.
Tym sposobem dotarłeś do końca Twojej fascynującej twórczej przygody.
Jeszcze tylko spojrzyj do Regulaminu, jak i gdzie wysłać swoje 3 pliki – i wyślij!
Czas szybko biegnie, więc termin rozstrzygnięcia tuż-tuż.
Życzymy Ci, aby to Twoja POCZTÓWKA WIELKANOCNA ON-LINE 2020 dotarła do tych, którzy czekają na tradycyjne świąteczne kartki pocztowe.