RAPORT KOŃCOWY AKCJI KOK

Aktualnosci

Na początku kwietnia br. podjęliśmy inicjatywę Charytatywnej Akcji Szycia Maseczek Ochronnych. Była to nasza reakcja na sytuację epidemiologiczną w Polsce, wdrożony nakaz noszenia masek oraz informacje medialne o brakach rynkowych w tym asortymencie.

Poprzez media społecznościowe postanowiliśmy pozyskać wolontariuszy do naszej Akcji – osoby, które potrafią szyć maszynowo. Pozyskaliśmy od darczyńców materiały, wolontariuszom udostępniliśmy maszyny do szycia i gotowe – przygotowane przez nas – wykroje. Na internetowy apel odpowiedziała grupa chętnych do działania. Pierwsze gotowe maski pojawiły się w KOK-u jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Z dnia na dzień wyrobów przybywało i mogliśmy pierwsze partie przekazać najbardziej potrzebującym.

Pierwsze partie masek ochronnych wykonanych w czasie naszej Akcji trafiły do SZPITALA w KĘPNIE. Kolejne ofiarowaliśmy podopiecznym MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY w Kępnie oraz pensjonariuszom DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ w Rzetni.

W czasie trwania naszych działań łącznie uszyliśmy:

850 masek

dzięki czemu obdarowaliśmy sporą grupę potrzebujących.

To zaszczyt dla nas – Kępińskiego Ośrodka Kultury, że mogliśmy współpracować z pełnymi empatii i filantropii mieszkankami naszego miasta, które poświęciły wiele swojego czasu i energii, aby wykonać powierzone im działania. Jesteśmy dumni również z postawy kępińskich przedsiębiorców – bezinteresownie przekazującym nam potrzebne do produkcji masek materiały.

Charytatywna Akcja Kępińskiego Ośrodka Kultury – Szycie Maseczek Ochronnych zakończyła się podwójnym sukcesem. Wykonane podczas jej trwania maski trafiły do odbiorców, dzięki czemu mogą czuć się bezpieczniej w obecnej sytuacji, gdy w każdej chwili zdrowie, a nawet życie może być zagrożone. Z drugiej strony przekonaliśmy się, że wokół nas są

DOBRZY LUDZIE