2 czerwca – Festyn familijny

Aktualnosci, IC Dzień dziecka

2 czerwca na Rynku w Kępnie odbył się FESTYN FAMILIJNY. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury. Zgromadzonych bardzo licznie bohaterów imprezy powitała Izabela Sufleta – Dyrektor KOK, życząc wspaniałej zabawy oraz składając wszystkim dzieciom życzenia samych słonecznych i radosnych dni. Na milusińskich oraz rodziców czekała masa atrakcji zaplanowanych aż do godzin wieczornych.
A że pogoda dopisała (aż za bardzo) chętnych do korzystania z tych atrakcji było rzeczywiście dużo. Pierwszym elementem programu było taneczne show w wykonaniu Studia Tańca RETRO, działającego przy Kępińskim Ośrodku Kultury pod okiem Pana Pawła Wielgosza. Aplauz dla dzieciaków był ogromny, ale i też nie ma co się dziwić – poziom występów – wyśmienity. 
Następnie na deskach sceny pojawili się uczestnicy ,,MIKROFONU DLA WSZYSTKICH”: 
– z Przedszkola Nr 2 w Kępnie: Julia Kołek, Jessica Gajda, Kinga Ogrodnik, Oliwia Jokiel
– z Przedszkola Nr 4 w Kępnie: Zofia Mucha, Marta Kwiatek, Tomasz Pierun
– z Przedszkola Nr 5 w Kępnie: Stella Dąbrowska, Zuzanna Skiba, Marta Szynk, Maria Siekiera
– z Przedszkola w Mikorzynie: Antonina Wardęga, Klaudia Krawczyk, Nadia Morgol
– ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie: Wiktoria Staszewska
– ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kępnie: Amelia Jurczenia, Kinga Kardaś
– ze Szkoły Podstawowej w Olszowie: Jakub Gola
– ze Szkoły Podstawowej w Świbie: Zuzanna Józefkowicz, Oliwia Grabowska.

Swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowały także przedszkola i szkoły działające na terenie Miasta i Gminy Kępno: dzieci z Przedszkola Nr 2, 4 i 5 z Kępna, chór szkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie oraz zespół wokalno-instrumentalny ,,NO SKINY” ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach.
Nieopodal miejsca uroczystości, ale wciąż na Kępińskim Rynku odbywał się konkurs plastyczny p.n. „Kępiński Ratusz w moich oczach”. Udział w nim wzięli: 
– Oliwier Pyt, Borys Stryj, Matylda Szefner, Iga Hanas – Przedszkole Nr 2 w Kępnie
– Leon Sołtysik, Zuzanna Markiewicz, Nadia Korzańska, Wanda Słowińska – Przedszkole Nr 5
w Kępnie
– Eliza Słonina, Julia Słonina, Ignacy Baraniak, Maja Grell – Przedszkole w Mikorzynie
– Sofia Kozurak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kepnie 
– Kacper Zadka, Natalia Witak – Szkoła Postawowa Nr 3 w Kępnie
– Krystian Jakuszewski, Amelia Jakuszewska, Julia Wierdak, Katarzyna Wrzalska – Szkoła Podstawowa w Krążkowach
– Aleksandra Ciszewska, Agata Marczak – Szkoła Podstawowa w Świbie. 

Wszyscy występujący na scenie oraz biorący udział w konkursie plastycznym otrzymali od Kępińskiego Ośrodka Kultury upominki i dyplomy uznania. Jak podkreśliła dyrektor Sufleta – każde dziecko, które aktywnie wzięło udział w prezentacjach czy konkursie zasługiwało na najwyższe uznanie, stąd postanowiono nie wyłaniać konkursowych zwycięzców. Każdy zasługiwał na tytuł zwycięzcy. Występy przygotowane przez przedszkola i szkoły dostarczyły emocji przede wszystkim dorosłym uczestnikom festynu. Nie zabrakło bowiem osób najbliższych naszych tych wspaniałych artystów. Dla samych bohaterów Dnia Dziecka KOK zaprosił „Ciocię Kalorię”, która wystąpiła
z programem „Tanecznym Krokiem Przez Świat”, porywając dzieci w wir tańców charakterystycznych dla różnych krajów. Zachęciła dzieci do wspólnej zabawy i weszła w  interakcję z publicznością. 
Gwiazdą spotkania z dziećmi było CENTRUM UŚMIECHU, prezentujące własny program autorski. Melodyjne piosenki, tańce-skakańce zachęciły do zabawy nie tylko najmłodszych, ale również rodziców. 
Festyn upłynął w dobrej atmosferze, pełnej śmiechu i rozbieganych dzieci. Bezpłatne dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, animacje dla dzieci – to wszystko przyczyniło się do tego, że słoneczna niedziela była prawdziwie dziecięcym dniem.
Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy na kolejne imprezy Kępińskiego Ośrodka Kultury.