Finał Muzycznej Wiosny 2019 w Kępnie

Aktualnosci, IC Finał muzycznej wiosny

Finał muzycznej wiosny – niepowtarzalne i niecodzienne koncerty gwiazd – to wszystko stało się udziałem mieszkańców miasta i gminy Kępno oraz gości, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Kępiński Rynek w sobotnie i niedzielne popołudnie (15 i 16 czerwca 2019 r.) był muzyczny,  kolorowy, radosny, pełen pozytywnej energii i pełen zabawy. Wszystko to dzięki zespołom zaproszonym do udziału w koncertach, firmom oferującym rozrywkę i jedzonko oraz wspaniałej pogodzie, która mimo wielkich obaw wytrzymała dokładnie do zakończenia FINAŁU MUZYCZNEJ WIOSNY. 
Sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy koncertami dwóch fantastycznych zespołów: TAMPADA i THE GENTELMAN, które na co dzień pracują w Kępińskim Ośrodku Kultury. Młodzi muzycy zaskoczyli nas dojrzałością muzyczną i sceniczną, zarazili energią. To był świetny początek FINAŁU. Zespół GRAPHITE podzielił się z publicznością utworami własnej kompozycji, ale i znanymi coverami, a występ rozgrzał i tak już mocno gorący Rynek i publiczność. Sidney Polak okazał się być nie tylko świetnym perkusistą (zespół T.LOVE) ale także znakomitym wokalistą. Prawdziwym widowiskiem był koncert zespołu Ich Troje. Wokalno-taneczne show okazało się dla publiczności prawdziwą ucztą. 

Niedziela – drugi dzień koncertowy rozpoczął się występem Kabaretu CZESUAF, który od pierwszych słów nawiązał z publicznością interakcję 😊 (i o to właśnie w kabaretach m.in.chodzi). Dla młodzieży organizatorzy zaprosili na Finał rapera Łukasza Stępnia, znanego jako KLESZCZ. Szczere, proste teksty na tle hipnotyzującego beatu to coś, czego młodzi chętnie słuchają, zatem ta propozycja – mamy nadzieję – zadowoliła fanów tego gatunku. Rzeczywiście pod sceną – pełną młodości i ognia – pojawiła się młodzież. Dla starszej nieco młodzieży niesamowitą ucztą muzyczną był koncert gitarzysty Leszka Cichońskiego i perkusisty – Jose Torresa, którzy skrzyknęli swoich muzycznych przyjaciół do wspólnego, muzycznego świętowania 70 urodzin Carlosa Santany w projekcie VIVA SANTANA. Kępno jest jednym z pierwszych miast na trasie koncertowej zespołu celebrującego twórczość tego genialnego muzyka. „Młodzi” Artyści fantastycznie bawili się podczas własnego występu, a pozytywna energia unosząca się ze sceny udzieliła się naszej publiczności w rytm najlepszych na świecie „kawałków”. FINAŁ MUZYCZNEJ WIOSNY zakończył koncert zespołu DE MONO. Hity, które wszyscy znają śpiewała cała widownia, a obecny wokalista zespołu Tomasz Korpanty „sprowokował” saksofonistę – Roberta Chojnackiego do wykonania utworu „Budzikom śmierć”. Mamy nadzieję, że te dwa dni koncertowe zaspokoiły muzyczne smaki Kępińskiej Publiczności.