Koncert z turbodoładowaniem – energetyczny KLEZMAFOUR

Aktualnosci, IC Festiwal trzech kultur

Klezmafour to zespół który zaraża energią.👍💥 Nie inaczej było podczas koncertu w Kępnie podczas głównego dnia festiwalowego. Artyści czerpiąc inspirację z muzyki klezmerskiej nie boją się eksperymentów stąd w ich utworach wiele punk rocka czy bałkańskiego szaleństwa. Mimo klasycznego instrumentarium atmosfera podczas koncertu Klezmafour zbliżona była bardziej do koncertu muzyki rockowej czy hip-hopowej. Nieważne, w jakim wieku była zgromadzona publiczność, wszyscy dali się porwać żywiołowi bijącemu ze sceny…Koncert zakończył trzydniowy Festiwal Trzech Kultur w Kępnie. Szkoda, że tak szybko przeminęły te dni …

Koncert finałowy…

O Zespole:
Klezmafour – zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swoje inspiracje.
Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół składający się z klasycznie wykształconych muzyków jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie.
Klezmafour zagrał koncerty na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański, Wschód Kultury. Nie obce mu są również sceny zagranicznych festiwali (Niemcy, Anglia, Turcja, Ukraina, Bułgaria, Luksemburg, Hiszpania, Czechy), gdzie zawsze wywoływał entuzjastyczne reakcje publiczności
Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą koncertową po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością. Zespół jest finalistą programu “Must be the Music” oraz półfinalistą „Mam Talent”.
Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy na tak ważnych festiwalach jak Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Poznań, Lviv Klezmer Fest (Ukraina), Leeds Jewish Festival (Wielka Brytania), Intercultural Days, Stambuł (Turcja).
Oprócz koncertów na dużych festiwalach zespół doskonale sprawdza się na koncertach w filharmoniach (Filharmonia Narodowa, Sinfonia Baltica, Opera i Filharmonia Podlaska, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Filharmonia Łódzka).
Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Startują z Polski ale wyraźnie ciągnie ich na wschód. Odwiedzają Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię i Indie, w międzyczasie relaksując się nawet na Jamajce. Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać! Nie ma znaczenia czy to Stambuł, Nowy Jork czy Białowieża. Cytując organizatorów Internationales Klezmer Festival Fürth (Niemcy), Muzyka zespołu Klezmafour zawiera wiele oryginalnych, żywiołowych kompozycji. Ich ekscytujące koncerty są świetnym przykładem harmonijnego zgrania muzyków. Klezmafour to coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan!”
Klezmafour wystąpił w składzie:
• Andrzej Czapliński – skrzypce
• Wojciech Czapliński – klarnet
• Rafał Grząka – akordeon
• Gabriel Tomczuk – kontrabas, moog
• Kamil Siciak – perkusja (od 2015 r)

Dodaj komentarz