KONCERT Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego za nami …

Aktualnosci

Za nami przepiękne i dostojne wydarzenie realizowane w ramach obchodów 100-lecia Powrotu Kępna do Macierzy. Rok 2020 jest niezwykłym rokiem dla miasta Kępna i Ziemi Kępińskiej, z tego właśnie powodu będziemy proponować naszej społeczności udział w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym – niecodziennym.

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbył się w dniu 2 lutego o godz. 17.00 w hali Projekt Kępno przy ul. Sportowej. Trwał blisko 1,5 godziny, ale czas ten wydawał się nie wystarczający, by w pełni nasycić się tym nastrojem i pięknem, z jakim mieliśmy do czynienia. Artyści wybitni, profesjonalni i co tu kryć – przepiękni. Repertuar wyśmienity, bogaty i różnorodny, znalazły się w nim bowiem zarówno pieśni żołnierskie, jak i patriotyczne, okraszone polskimi tańcami, np. kujawiakiem, bo obok orkiestry i wokalistów z chórem gościliśmy w Kępnie również balet. Barwność widowiska i jego ponadczasowy charakter wywołały burzę oklasków i zachwyt zgromadzonej publiczności.
O idei organizacji koncertu opowiedział w powitaniu Burmistrz Miasta i Gminy Kępno – Pan Piotr Psikus, który na zakończenie koncertu podziękował serdecznie Gościom – Artystom za te chwile pełnie wzruszeń, które mogliśmy wspólnie przeżywać.

Dziękujemy współorganizującej z nami koncert Spółce Projekt Kępno, bo tylko na tej hali to wydarzenie mogło mieć odpowiedni wymiar.
Dziękujemy publiczności za spontaniczność i owacje, które są zawsze największą nagrodą dla Artystów, ale i organizatorów, oznaczają bowiem zadowolenie i są informacją, że czas spędzony z nami był atrakcyjny.
Dziękujemy dzieciom (Patrycji, Wiktorii i Olkowi), które w strojach narodowych złożyły na ręce solistów i solistek Zespołu piękne wiązanki kwiatów.