Żartobliwe filmiki instruktażowe … sposób na nudę … ?

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Kochane Dzieciaki, kochani Rodzice, którzy siedzicie obecnie ze swoimi Pociechami całe dnie w domach …

Wiemy, jak wiele macie zajęć w domu, wszystko na Waszej głowie, a tu najmłodszy domownik zaczyna się nudzić. Trzeba mu znaleźć zabawę prostą, ale radosną i w dodatku najlepiej do samodzielnego wykonania, kreatywną i taką, w której jeszcze nie uczestniczył.

Prezentujemy Wam cykl krótkich filmików instruktażowych


1. o malowaniu kolorowej STONOGI …
2. jak zbudować instrument muzyczny ?

3. wielkanocny baranek z włóczki …
4. KONGI ? hm, co to za instrument … ? (podpowiadamy: perkusyjny, kubański)

Nasi instruktorzy-animatorzy KOK będą sukcesywnie przygotowywać Wam małe “ściągawki”… na tyle proste, że może wystarczy dziecku puścić filmik, zostawić mu narzędzia do pracy … i …. mieć chwilę oddechu.
Sprawdźcie sami, czy się tak uda 🙂
Zauważcie – każdy ciągnie w swoją stronę (to nieuniknione), muzyk – konstruuje instrumenty, plastyk – figurki o charakterze artystycznym-plastycznym … co komu w duszy gra. I WŁAŚNIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!

MINI-CONGA

Skończyliśmy nareszcie zajmować się szkołą? Obejrzeliśmy INFO o tym, co obecnie ważne? Teraz może wreszcie nadszedł czas na zabawę… drugi z instrumentów perkusyjnych powstającej naszej domowej orkiestry, którą utworzymy zapewne w ramach akcji #zostanwdomu można wykonać w sposób, który prezentuje nam DARO L. z domownikami (domowniczkami akurat w tym przypadku) w zamieszczonym poniżej filmiku. Obejrzyjcie, spróbujecie wykonać, Zamieście w komentarzu zdjęcie z Waszej domowej akcji …. Zachęcamy. Pozdrawiamy. Życzymy WAM ZDROWIA i wytrwałości w tej "izolacji" , bo to ważne !!!!

Publiée par Kępiński Ośrodek Kultury sur Mercredi 1 avril 2020
Daro L i “domowniczki” – Agata i Julia
Baranek z włóczki

Kolejny filmik instruktażowy dla Was – Wasz Baranek Wielkanocny z … włóczki.Pobawicie się z nami ? Animatorzy KOK zapraszają do wspólnej zabawy …:-)

Publiée par Kępiński Ośrodek Kultury sur Mardi 31 mars 2020
Filmik przygotowali Animatorka Ola i Animator Krzyś

Kolejny tydzień akcji #zostanwdomu przed nami. Wiemy, że będzie dużo pracy przy komputerach – dla tych starszych uczniów, może zatem w chwili relaksu skonstruujesz instrument dla siebie lub dla młodszego członka rodziny? Może kilka instrumentów – dla wszystkich domowników ? Nasi instruktorzy nie próżnują… Co robili w niedzielne popołudnie Daro L i jego córki? Nagrywali dla Was filmik instruktażowy … Zobaczcie, zainspirujcie się … może znajdziecie chwilę na własny pomysł i nam podeślecie ? Pozdrawiamy wszystkich domowników 🙂

Publiée par Kępiński Ośrodek Kultury sur Lundi 30 mars 2020
Autorzy filmiku: A.J.D. Leśniarek 🙂
Wesoła stonoga

Wesoła STONOGA niedzielna dla najmłodszych naszych domowników… Nasi instruktorzy nagrali krótki filmik instruktażowy …A Wasze pomysły na niedzielne popołudnie – zabawę z Maluchami? Podpowiadajcie w komentarzach …

Publiée par Kępiński Ośrodek Kultury sur Dimanche 29 mars 2020
Autorzy filmiku Animatorka Olusia i Animator Krzyś 🙂