UWIERZ POLSKO – po raz pierwszy i … tylko w Internecie!

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodych miał być pięknym Festiwalem organizowanym przez Kępiński Ośrodek Kultury w Jubileuszowym Roku 100-lecia Powrotu Kępna do Macierzy. Wszyscy wiemy, że nie można go dziś zorganizować, ale można śpiewać … piosenki patriotyczne. Są piękne, doniosłe, radosne, emocjonalne i wartościowe. Opowiadają o naszej historii, która jest częścią naszego narodowego dziedzictwa.

Wasz wkład w uczczenie Roku Jubileuszowego wciąż jest możliwy. Zachęcamy Was: weźcie udział w naszej akcji UWIERZ POLSKO! Przygotujcie piosenkę (taką, która pasuje do Waszego stylu śpiewania i która wpadła Wam w ucho, w serducho) i nagrajcie filmik, jak ją wykonujecie 🙂 Najlepiej poproście kogoś z Rodziny, by z pomocą telefonu wykonał takie nagranie a potem koniecznie je nam prześlijcie. Filmik będzie na pewno “duży” (około 30 MB) dlatego poniżej zamieszczamy dla Was instrukcję, jak ten filmik do nas drogą elektroniczną wysłać.

Nagrania opublikujemy po 18-tym maja 2020 r. – zmontujemy jeden “festiwalowy” materiał filmowy, na pewno będzie bardzo atrakcyjny (dzięki Waszym wykonaniom). Czy będą nagrody? Wyróżnienia? Miejsca? Przekonajcie się po prostu. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU, nie zostawiajcie swojej decyzji na ostatnią chwilę, bo przecież materiał muzyczny wymaga “ośpiewania” 🙂

Jeśli nie macie w swoim repertuarze żadnej piosenki o charakterze patriotycznym, nie macie też dostępu do własnego podkładu proponujemy kilka naszych – zamieszczamy je poniżej.
Pamiętajcie, że biorąc udział w działaniu wyrażacie zgodę na opublikowanie nadesłanego nagrania i Waszych danych.

PODKŁADY MUZYCZNE

Znajdziecie tu oryginalne wykonanie i wersję, za pomocą której możecie zrealizować swoje nagranie, czyli tzw. podkład

Jak wysłać plik z nagraniem?

Wiemy, że pliki filmowe mają dość dużą “wagę” – mają po kilkadziesiąt MB, a większość darmowych klientów pocztowych nie obsługuje wysyłki takich plików. Co zrobić? Najprościej i najszybciej użyć jakiegoś internetowego, darmowego “wysyłacza” plików. Możecie skorzystać z tej usługi na stronie WE TRANSFER. Poniżej krótki przepis. Jeszcze ważna prośba – przed wysłaniem filmu zmieńcie jego nazwę na swoje imię i nazwisko!

Po wpisaniu w przeglądarce adresu strony WE TRANSFER (lub kliknięciu powyżej na link) wybieramy opcję “Sign up for free“:

Na kolejnej karcie szukamy “X” i klikamy, aby odsłoniła się część strony, która nas najbardziej interesuje:

Teraz postępujemy “z góry na dół” czyli:

Klikamy ikonę “Add your files” – otworzy Ci się okno Eksploatatora Windows, a więc wejdź do katalogu, w którym zapisany jest Twój film i kliknij 2x, aby dodać go do listy wysyłkowej

W polu 1 (Email to) należy wpisać: sekretariat@kok.kepno.pl

W polu 2 (Your email) wpisujemy własny adres e-mailowy (ważne, by był prawidłowy, bo za chwilę przyjdzie tam kod autoryzacji)

W polu 3 (Message) wpisujemy: UWIERZ POLSKO, swoje imię i nazwisko i tytuł nagranej piosenki

Teraz klikamy przycisk Transfer

Po kliknięciu pojawi się okienko:

w miejscu, które wskazuje strzałka wpisz kod, który przyszedł na Twoją skrzynkę w wiadomości od WE TRANSFER, a następnie kliknij Verify.

Teraz rozpoczął się proces wysyłki. Poczekaj, aż licznik dojdzie do 100%.

SKOŃCZONE!

W chwili, gdy odbierzemy Twoją “paczkę” otrzymasz od WE TRANSFER informację .