TURNUS I – Podsumowanie

IC Letnia Akademia KOK, Uncategorized

6 lipca ruszyły “wysKOKowe wakacje”. Rano na zbiórce zjawili uczestnicy – sprawdziliśmy, wszyscy zdrowi, więc wskoczyliśmy do autokaru i wyskoczyliśmy do ośrodka “Na wzgórzu”. Tam już na nas czekała profesjonalna załoga, fundując nam 4 godziny wesołej, “bez komórkowej” zabawy na łonie przyrody. Były więc przejażdżki konne, turnieje zespołowe, wędrówki po lesie w poszukiwaniu skarbu, malowanie twarzy, trochę czasu wolnego na wspaniałym placu zabaw, ognisko i ogniskowa kiełbaska. Przez cały czas towarzyszyły nam różne zwierzęta: alpaki, psy używane w dogoterapii, koty, konie i osioł. Czas pełen emocji i pozytywnych rywalizacji minął szybko, trudno było uwierzyć, gdy okazało się, że już trzeba wracać, bo w KOK-u czekają opiekunowie “wysKOKowiczów”. Ten mały fotoreportaż, to tylko kropla radości zatrzymana w kadrze.

Dzień 2 WYSKOKOWYCH WAKACJI to dzień filmowo-fotograficzno-kinowy.

Nasi “wyskokowicze” podzielili się na dwie grupy. W czasie, gdy jedna wędrowała po Kępnie z aparatami i kamerami, kręcąc materiały na wakacyjny film, druga grupa przeżywała przygody swoich ulubionych bohaterów filmowych na ekranie Kina za Rogiem. Poniżej znajdziecie krótką relację p. Dominika Makoscha prowadzącego część fotograficzno-filmową:

“We wtorek 7 lipca odbyły się dwie pierwsze części warsztatów fotograficzno-filmowych poświęconych wodom i zieleni w Kępnie. Pierwsza grupa uczestników warsztatów udała się nad rzekę Niesób zwaną potocznie przez Kępnian Samicą. Druga grupa po wizycie na Skwerze Pocztowym udała się do Parku Starościańskiego, który wkrótce poddany będzie rewitalizacji. Spacer po obiektach dla Kępna ciekawych i istotnych nie był wcale głównym celem spotkań – podczas zajęć nakręcono materiał filmowy, który stanie się częścią krótkich filmów poświęconych ochronie środowiska, przyrodzie i zieleni w Kępnie, zarówno z punktu widzenia wpływu wody i zieleni na jakość życia w Kępnie, jak i historycznej istocie miasta.”

Środa to dzień malarsko-eksperymentalny wysKOKowych wakacji. Nie zabrakło też gimnastycznej rozgrzewki. Pani Kasia zafascynowała “wyskokowiczów” przestrzennymi obrazami.

Profesor Boguś, jak to ma w zwyczaju porwał wszystkich w wybuchowo-kolorową podróż do świata nauki, techniki i natury.

Czwarty dzień naszych “wyskoków” to tańce i wygibasy! Uczestnicy dzielnie rywalizując w dwóch grupach poznawali tajniki tańca – to u naszego Profesora Pawła. Natomiast Profesor Izabela zabrała wyskokowiczów do smerfnej krainy śpiewu i zabaw rytmicznych, która dla wszystkich okazała się pełnym radosnych emocji wyzwaniem!

Dzień PIĄTY – nie można uwierzyć, że to ostatni dzień I turnusu.Jeszcze kilka dni temu poznawaliśmy się, nawiązywały się nowe przyjaźnie, a teraz ostatni raz wspólnie z KOKiem gdzieś “wysKOKczymy”. Pod opieką Profesor Joasi i Ciotki Karolci czas ten upłynął na wspaniałej, zwariowanej zabawie pełnej kolorów, baniek, ćwiczeń gimnastycznych i wesołych zawodów. Na zakończenie turnusu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jest nam niezmiernie miło, że nasz “turnusowy” pomysł cieszy się takim zainteresowaniem. Przed nami jeszcze trzy turnusy – każdy już skompletowany. Cieszymy się, że w czasie “reżimu i dystansu” możemy dać kępińskim dzieciakom kilka dni szalonej, normalnej zabawy!