Turnus II wysKOKowych wakacji zakończony!

IC Letnia Akademia KOK, Uncategorized

Czas płynie nieubłaganie. Właśnie dziś 17 lipca pożegnaliśmy uczestników II turnusu wysKOKowych wakacji. Zadowolone, uśmiechnięte twarze wysKOKowiczów (patrz zdjęcie powyżej) to dla nas – organizatorów najlepsza nagroda! Pełen emocji i przygód tydzień rozpoczął wyskok “Na Wzgórze”. Tam, najbliżej natury, otoczeni lasem, wśród swobodnie spacerujących zwierząt nasi podopieczni dzielnie rywalizowali podczas turniejów sprawnościowych, niczym ekipa Indiany Jones’a poszukiwali ukrytego w “zaczarowanym” lesie skarbu, jak szwadron ułanów dosiadali rumaków, by na koniec przy ognisku, konsumując upieczone kiełbaski dzielić się wrażeniami sprzed kilku chwil.

Wtorek – dzień filmu w praktyce i teorii

WysKOKowicze wraz z Profesorem Dominikiem kręcili w terenie kolejne sceny do wakacyjnego filmu. Po praktycznych zajęciach operatorsko-fotograficznych przyszedł czas na chwilę wytchnienia podczas seansu filmów w Kinie za Rogiem

Trzeci dzień plastyka i eksperymenty

czyli zajęcia z Profesorem Bogusiem – naukowe eksperymenty na wesoło. Wulkan na dworcu PKP? – czemu nie – na tych spotkaniach wszystko jest możliwe. WysKOKowicze w tym dniu, dzięki Pani Kasi poznawali trudną, a fascynującą sztukę origami – tworzenia “cudów” dzięki właściwemu zaginaniu kartki papieru.

Czwarty dzień wysKOKowych wakacji, to dzień muzyki i tańca.

Jak zwykle podzieleni na dwie grupy nasi wysKOKowicze dzielnie ćwiczyli różne układy choreograficzne pod czujnym okiem Profesora Pawła. W czasie, gdy jedni “tańcowali” druga załoga oraz Profesor Daro zakładali “ZESPÓŁ TAM-TAM-TAM”. WysKOKowicze najpierw odkryli, że grać można praktycznie na wszystkim – w udowodnieniu czego posłużyły przyniesione butelki po sosach i napojach, a potem….

zespół TAM-TAM-TAM zmierzył się z charakterystycznym “bitem” jednego z przebojów QUEEN, dodatkowo projektując plakat swojego pierwszego koncertu. Fragment próby w wykonaniu obu załóg do obejrzenia i posłuchania poniżej:

Piątek – dzień ostatni, ale wcale nie smutny

Aby ostatni dzień turnusu był spotkaniem pełnym zabawy i śmiechu zadbały Profesor Joasia i Ciotka Karolcia. I tak było. Szaleństwa kolorowej chusty, festiwal baniek mydlanych, “wybryki” na placu zabaw i malowanie bez pędzli to tylko kilka rozrywek w jakich uczestniczyli nasi wysKOKowicze. Tuż przed godziną 14:00 każdy otrzymał pamiątkowy dyplom dokumentujący udział w wysKOKowych wakacjach i nadeszła chwila pożegnania. Jednak były to pożegnania z uśmiechem na twarzy, bo każdy wie, że niedługo ferie zimowe, czyli kolejna propozycja KOK, a wcześniej wrzesień i możliwość zapisania się na wiele atrakcyjnych zajęć proponowanych przez Kępiński Ośrodek Kultury – na których z pewnością spotka się przyjaciół z wysKOKowych wakacji.