UWIERZ POLSKO! – Finał

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Wreszcie – 2 lipca br. mogliśmy spotkać się z uczestnikami Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodych – UWIERZ POLSKO! Przypomnijmy, że cały jego przebieg miał charakter “wirtualny” – uczestnicy przesyłali nam drogą elektroniczną swoje wykonania, my – w zaimprowizowanym “studio tv” przygotowaliśmy całą część “konferansjerską”, później zmontowaliśmy z tych materiałów film, który ostatecznie opublikowaliśmy w mediach internetowych (zobacz).

Jednak, będąc organizatorem przeglądu, chcieliśmy doczekać czasu takiego “odmrożenia”, by móc wręczyć nagrody na wspólnym “nie-onlinowym” spotkaniu.

Jest nam niezmiernie miło, że zaproszenie na tą uroczystość przyjęli wszyscy uczestnicy przeglądu UWIERZ POLSKO! i tak jak obiecaliśmy w filmie finałowym, każdy zaprezentował utwór zgłoszony do festiwalu w blasku scenicznych świateł, z nagłośnieniem, przed żywo reagującą publicznością – wszystko oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego, i reżimu sanitarnego.

I cóż więcej… OCZYWIŚCIE, ŻE WIĘCEJ!!!

Spontanicznie, po rozdaniu nagród wszyscy – uczestnicy i publiczność – wykonaliśmy jeden z festiwalowych utworów. A pomysł padł ze strony publiczności. W tym miejscu gorące podziękowania dla p. Ewy Olek, która nam zaakompaniowała.

Ten “happening”, który zaistniał w czwartkowy wieczór jest dowodem, że wszyscy pragniemy (choćby w reżimach i dystansach) artystycznych spotkań w realnym świecie.