Taneczna majówka w Kępnie

Aktualnosci

W niedzielę, 7 maja 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie odbył się  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno „Kępińska Majówka 2023”. Impreza organizowana przez Gminę Kępno, Kępiński Ośrodek Kultury, Studio Tańca „Retro” oraz UKS Atut to cykliczne wydarzenie, odbywające się już od wielu lat w Kępnie i cieszące się ogromnym powodzeniem. Taneczna kępińska majówka na stałe wpisała się już w kalendarz polskich turniejów tanecznych.

Każdego roku biorą w nim udział liczne kluby z całej Polski. Tak też było i tym razem. Do rywalizacji przystąpiły 32 kluby z całej Polski. Wśród uczestników znaleźli się tancerze z Kępna i Baranowa, ale także m.in. Poznania, Wrocławia, Warszawy, Łodzi i Stargardu Szczecińskiego. Uczestnicy turnieju w różnym wieku i na różnych poziomach tanecznych  rywalizowali ze sobą w czterech blokach, zachwycając zgromadzoną publiczność umiejętnościami, prezencją i strojami. Tancerze walczyli o punkty, dyplomy, puchary i miejsce na podium, zaś trofea wręczali im przedstawiciele organizatorów: II zastępca burmistrza Krzysztof Godek oraz dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Leśniarek. Pary podczas turnieju zdobywały też awanse do wyższych klas tanecznych.

Uczestnicy oraz sędziowie, którzy wzięli udział w kępińskim wydarzeniu zgodnie podkreślali świetną organizację i dbałość o najdrobniejsze szczegóły, które gwarantują sprawny przebieg tak trudnej i wymagającej rywalizacji. Wspaniałą oprawą muzyczną oraz sceniczną turnieju mgli zachwycać się wszyscy uczestniczących w nim miłośnicy tańca towarzyskiego.Dodatkową atrakcją tanecznej majówki był w tym roku niesamowity Pokaz Mistrzów – swój kunszt taneczny podczas widowiskowego show zaprezentowała charyzmatyczna para tancerzy: Jiri Gatnar & Aleksandra Mycek.

Wśród najlepszych tancerzy znaleźli się reprezentanci kępińskie Studia Tańca Retro.

Kategoria 10-13 lat 

Oliwier Wypchło i Aurelia Stężały – I miejsce

Dawid Zosia i Alicja Szczepaniak – I miejsce

Mikołaj Stefański i Lena Szczepaniak – II miejsce

Kategoria pow 15 lat klasa E tańce latynoamerykańskie 

Filip Gąszczak. i Julia Piekielna – II miejsce 

Kategoria do lat 9 kategoria Brąz

Emilia Kruszyńska i Ksenia Dudash – I miejsce 

Lilianna Musialska i Lena Wiśna – I miejsce 

Janina Pruban i Hanna Drzankowska – I miejsce 

Jakub Wrzalski i Anna Noculak – II miejsce 

Antonina Żurecka i Wiktoria Leśniarek – II miejsce 

Natan Kmiecik i Zofia Sobolewska – II miejsce