ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Już w niedzielę, 13 sierpnia br. odbędą się Dożynki Gminne. W tym roku uroczystości Święta Plonów będą miały miejsce na Rynku w Kępnie.

Gwiazdami tegorocznych Dożynek Gminnych są:

Teresa Werner

Teresa Werner to polska piosenkarka
pochodząca z Nakła Śląskiego.
Kariera Teresy Werner przyspieszyła
po nagraniu takich hitów jak
“Miłość jest piękna”, “Dałabym Ci dała”
czy “Kocham swoje morze”,
które wielokrotnie i bezkonkurencyjnie
wygrywały telewizyjne i radiowe
listy przebojów. Jej kompozycje
oraz teledyski są emitowane na antenach
stacji radiowych i telewizyjnych.
Dotychczas w dorobku artystki
ukazały się płyty CD oraz DVD.
Pierwszy album “Spełnić Marzenia”
uzyskał najpierw status Złotej Płyty,
a następnie Platynowej Płyty.

Artystka została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Teresa Werner znalazła się w prestiżowym leksykonie “Polki mają głos”, w którym zaprezentowano 100 najbardziej wpływowych Polek na stulecie nadania praw wyborczych kobietom w Polsce. W lipcu 2013 Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Clubu odznaczyła piosenkarkę tytułem doktora honoris causa.
Teresa Werner zrealizowała swoje wielkie marzenie i wyprodukowała własną ekskluzywną linię perfum dla kobiet i mężczyzn, które w krótkim czasie stały się absolutnymi bestsellerami! Z okazji jubileuszu 10-lecia solowej pracy artystycznej na rynku ukazała się złota limitowana edycja perfum.

Piosenkarka wzięła udział w prestiżowym międzynarodowym festiwalu w chorwackim Szybeniku „Večeri dalmatinske šansone 2013″, gdzie jej występ spotkał się z wielkim uznaniem dla jej twórczości.
Teresa Werner jest stałym gościem w telewizyjnym programie “Śląska Karuzela” w Telewizji TVS, który prowadzony jest przez Sławomira i Kajrę, którzy z przyjemnością prezentują wszelkie nowości z artystycznego świata Teresy Werner. Artystka ponadto prowadzi program “Koncert Życzeń z Teresą Werner” w Telewizji Polo TV, który cieszy się ogromną popularnością!
Obecnie promuje swój najnowszy już czwarty album CD “Sekret Miłości”. Nie zwalnia tempa i z całą pewnością jest najczęściej koncertującą artystką w Polsce. Ikona stylu dla kobiet, ideał piękna dla mężczyzn. Jedyna i niepowtarzalna – Teresa Werner.

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.

A to Polska właśnie.
Najbardziej znany program Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, przynoszący światowy rozgłos oraz splendor, ukazujący piękno kultury narodowej, jak i bogactwo spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi „Śląska”. W programie znajdują się popularne utwory Stanisława Hadyny, takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowania muzyczne takich tańców jak: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek” czy „Polonez-Mazur”.

Profesjonalna interpretacja pieśni, tańców ludowych i narodowych w wykonaniu artystów Zespołu – od lat stanowi wizytówkę Polski na scenach całego świata, czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej.