Jesienna zaduma z Dariuszem Pietrzykowskim

IC ARCHIWUM WYDARZEŃ, Uncategorized

Jesienna zaduma to projekt realizowany przez Kępiński Ośrodek Kultury wraz z Dariuszem Pietrzykowskim w ramach programu “Kultura w drodze” ogłoszonego przez Departament Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Jesienna zaduma – to cykl indywidualnych weekendowych warsztatów wokalnych prowadzonych przez Dariusza Pietrzykowskiego oraz koncert finałowy w wykonaniu uczestników.

Inauguracją działań projektowych jest spotkanie z Dariuszem Pietrzykowskim, 11 października o godzinie 15:00 w sali Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Broniewskiego 5.
Wstęp na wydarzenie jest tylko z bezpłatnymi wejściówkami, które od 7 października można odebrać w sekretariacie KOK. Liczba miejsc ograniczona.
Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim osoby, które są zainteresowane dalszym udziałem w projekcie.

Krótki opis działań projektowych

Zajęcia kierowane są do osób młodych i dorosłych, które chcą świadomie i ze zrozumieniem używać aparatu głosowego.
W cyklu warsztatów weźmie udział 10-15 osób. Warsztaty, z uwagi na uczestników planowane są w dni weekendowe. Zrealizowane zostaną 4 weekendy warsztatowe, w których podczas ostatniego warsztatu mieć będzie miejsce prezentacja koncertowa pt. „Jesienna zaduma”, zrealizowana w sali widowiskowej Kina Sokolnia.
Podczas koncertu uczestnicy projektu będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zaprezentować się na scenie w towarzystwie wytrawnego śpiewaka operowego, który również da mini-recital dla zgromadzonej publiczności.

Założenia edukacyjne warsztatów:

  1. Podniesienie poziomu świadomości śpiewania – jak dbać i posługiwać się głosem tak, by służył przez lata, nabranie szacunku do głosu
  2. Podniesienie poziomu poczucia wartości wynikające z pozyskania wiedzy i umiejętności posługiwania się głosem zarówno w mowie, jak i śpiewie
  3. Przygotowanie uczestników do prezentacji artystycznej na prawdziwej scenie.
  4. Przełamanie barier, blokad związanych z prezentacją
  5. Pozyskanie umiejętności treningowych służących przełamaniu uczucia stresu, tremy – podłoże psychologiczne.