WysKOKowe Ferie – Podsumowanie

Aktualnosci, IC ARCHIWUM WYDARZEŃ, Uncategorized

W piątek pożegnaliśmy II turnus tegorocznych ferii organizowanych przez Kępiński Ośrodek Kultury. Nadszedł czas podsumowań.
Podczas dwóch tygodni zimowych wakacji na uczestników dwóch turnusów czekało mnóstwo atrakcji – różnorodne zabawy, gry, warsztaty i zajęcia pobudzających wyobraźnię i kreatywność  najmłodszych, a także liczne niespodzianki i upominki do wygrania np. w ulubionym przez wszystkich bingo.

Wspólna zabawa zaczynała się blokiem zajęć integracyjnych i WysKOKowymi Puzzlami, które nie tylko trzeba było ułożyć, ale najpierw stworzyć, wykazując się pomysłowością i talentem plastycznym.
WysKokowicze odwiedzili Muzeum Ziemi Kępińskiej, gdzie czas upłynął im  na kreatywnych, artystycznych zabawach inspirowanych zagranicznymi podróżami patrona muzeum
– T. P. Potworowskiego. W ramach podsumowania przygotowywali unikatowe kartki pocztowe wykonane
w technice scrapbookingu.
W siedzibie KOK uczestniczyli w zajęciach kulinarno-cukierniczych, które udowodniły, że tworzenie książki kucharskiej i dekorowanie słodkości to doskonała zabawa, łącząca przyjemne z pożytecznym. Zwieńczeniem wszystkich wysiłków była, oczywiście, degustacja własnoręcznie przygotowanych słodkości.
Wiele radości przyniosły też warsztaty naukowo-poznawcze poświęcone odkrywaniu tajemnic Układu Słonecznego. Każdy z WysKOKowiczów zdobył przy okazji licencję kosmonauty i mógł zaplanować swoje międzyplanetarne misje. Powstała bogata, barwna dokumentacja tych działań. Zwieńczeniem zajęć była wspólna budowa  statków kosmicznych i robotów.

Na zakończenie obu turnusów WyskoKowe Ekipy z Kępna wyruszyły na podbój świata, a dokładnie Wrocławia. W słynnym SkyTower zwiedziły Kolejkowo – miniaturowy Wrocław, pełen jeżdżących pociągów, tramwajów i samochodów. Dodatkową atrakcją było Piernikowo, czyli ruchoma makieta miasta wykonana z prawdziwych pierników. Podczas warsztatów dzieci tworzyły własne modele domków.

Na zakończenie feryjnej przygody każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki.