Ekowarsztaty na Święto Kobiet

Aktualnosci

Z okazji tegorocznego Święta Kobiet w Kępińskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostały bezpłatne warsztaty tworzenia ekomydełek i pachnących kul kąpielowych, których uczestnicy tworzyli kolorowe, aromatyczne a przede wszystkie w pełni naturalne kosmetyki do kąpieli, bawiąc się przy tym wyśmienicie. W poniedziałek, 6 marca 2023 r. siedziba KOK przy ul. Broniewskiego 5 wypełniła się niezwykłymi aromatami, śmiechem i pozytywnymi emocjami, towarzyszącymi pobudzającej wyobraźnię i i odprężającej zarazem  pracy z naturalnymi surowcami.

Podekscytowani uczestnicy warsztatów otrzymali możliwość skomponowania własnych ekologicznych mydełek i musujących kul kąpielowych. Do wyboru mieli różnorodne w składniki, w tym kilkanaście intrygujących zapachów, np. róża, jaśmin, lawenda, zielone jabłuszko, mięta, kokos, mango, konwalia, fiołek, wanilia czy… guma balonowa.

Do bazy mydlanej dodawano kolorowe barwniki nadające mydełkom piękne odcienie, a także roślinne dodatki, takie jak płatki jaśminu, rumianku, lawendy i róży. Były też sypkie peelingi z pestek malin i porzeczki, które można było wykorzystać do zrobienia mydełka peelingującego. Różnorodność kształtów, barw i zapachów ekowyrobów zachwycała, a pomysłowość w ich ozdabianiu była nieograniczona.

Efekty ponad 2 godzin pracy z pewnością stanowić będą wspaniałą pamiątkę wspólnie spędzonego czasu, bowiem warsztaty pozwoliły ich uczestnikom nie tylko na oderwanie od codziennych spraw i relaks, ale też integrację w trakcie twórczej pracy.