KĘPIŃSKA MAJÓWKA 2023

Aktualnosci, IC ARCHIWUM WYDARZEŃ

Tegoroczna Majówka przyciągnęła na kępiński Rynek w poniedziałek, 1 maja tłumy młodszych i starszych spragnionych wypoczynku i dobrej zabawy. Koncerty, występy dzieci i młodzieży, animacje, warsztaty i wiele innych atrakcji plus piękna słoneczna pogoda okazały się idealnym przepisem na pierwszą w tym sezonie dużą plenerową imprezę w naszym mieście.

Prezentacje sceniczne, które uatrakcyjniły Majówkę w Kępnie rozpoczął blok artystyczny w wykonaniu młodych artystów. Na scenie plenerowej wystąpili utalentowani młodzi wokaliści, tancerze i aktorzy z sekcji działających w Kępińskim Ośrodku Kultury. Wystąpiły nasze talenty wokalne, sekcja teatralna oraz Studio Tańca „Retro”, a także wykonawcy ze Studia Piosenki Renaty Nowickiej. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, rozgrzewając publiczność przed koncertami gwiazd: Sary James oraz Varius Manx & Kasi Stankiewicz.

Sara James zachwyciła kępińską publiczność! Uwielbiana przez młodych fanów, nie pozostawia obojętnymi na swój wyjątkowy talent przedstawicieli starszego pokolenia. Tak też było i w Kępnie – jej występ przyciągnął osoby w każdym wieku. Przypomnijmy, iż Sara to zwyciężczyni czwartej edycji programu The Voice Kids w 2021 roku, reprezentantka Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, finalistka 17. edycji talent show America’s Got Talent w 2022 roku, a ostatnio zdobywczyni Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Fantastycznym zwieńczeniem kępińskiej Majówki 2023 i prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego słuchacza był koncert zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Wielkie przeboje, wyśmienici muzycy i charyzmatyczna wokalistyka – to było wydarzenie, które zapamiętały na długo. Zespół Varius Manx został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na przestrzeni lat osiągał wiele sukcesów, trafiając tym samym na szczyty wielu krajowych list przebojów. Hity takie jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, czy „Zanim zrozumiesz”, potrafią zanucić miliony Polaków. Ponad 7 lat temu ponownie połączyła siły z zespołem wokalistka Kasia Stankiewicz. Efektem tej współpracy są liczne nagrody, stale pojawiające się utwory w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych i sale koncertowe wypełnione po brzegi.