WysKOKowe Wakacje 2023

Aktualnosci, IC Letnia Akademia KOK

80 dzieci z terenu gminy Kępno wzięło udział w 5 turnusach tegorocznych WysKOKowych Wakacji, które trwały od 10 lipca do 11 sierpnia 2023 r.

W ramach turnusów codziennie odbywały się zajęcia edukacyjno-rekreacyjne oraz wycieczki. Dzieci spotykały się w siedzibie Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Broniewskiego 5 w Kępnie, który przez pięć dni trwania każdego turnusu stanowił bazę WysKOKowych Wakacji. W ich ramach odbywały się zajęcia integracyjne, zabawy, gry, warsztaty i wysKOKowe – mniejsze i większe – wyprawy. Swoje przygody najmłodsi przeżywali we własnoręcznie malowanych we fantazyjne wzory wysKOKowych koszulkach, które powstawały pierwszego dnia w trakcie bloku zajęć integracyjnych.

Dzieci odwiedzały pracujących po sąsiedzku strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej, którzy opowiadali im o swojej pracy, demonstrując możliwości strażackiego samochodu i sprzętu wykorzystywanego w czasie akcji gaszenia pożarów. Uczestniczyły w ekowarsztatach, samodzielnie przygotowywały też zdrowe łakocie. W każdy wtorek ekipa WysKOKowiczów szalała w parku rozrywki Mandoria, w którym uczestniczyła m.in. w warsztatach „Magia minerałów” czy też seansach kina 4D. Wspaniałą przygodę na łonie natury gwarantowały czwartkowe wyprawy do ośrodka „Na Wzgórzu” w Parzynowie. W razie niepogody na WysKOKowiczów czekał popcorn i seans filmowy, a podczas ostatniego dnia wspólnego wypoczynku otrzymywali pamiątkowe dyplomy.